Kar Amacı Gütmeyen Blog

Ziyaretçi Defteri


Herkese açık bölümümüz arkadaşlar.
Soru-Cevap, Sohbet muhabbet alanımız.
Soru ->
  Bu İşlere Ne Zaman Başladın ve Nasıl Bir Yol İzledin ?
Cevap ->
 2007'nin bir bahar döneminde merak saldığımı söyleyebilirim, O zamanın hack forumlarında ihtiyacım olan konuları tek tek seçerek -> Kendimi geliştirmekle meşgul oldum ama kimseye minnet etmeden, Tek başıma.
Soru ->
  Nereden Başlamalıyım?
Cevap ->
 Neye başlayacağını bilmiyorum ama tek bildiğim şey şu ki; Her şeyin en temelinden başlamalısın. Bu "Hack" gibi bir konu ise en temel olarak bir programlama dili öğrenmelisin örnek olarak php & python gibi. Peki neden öğreniyorsun bunları; Bir şeyin nasıl yapıldığını öğrenirsen nasıl bozulabileceğinide anlamış olursun.
Soru ->
  Uzmanlık Alanın Nedir?
Cevap ->
  İşin tasarım kısmında aktif rol oynarım html, css, js, angularjs, jquery gibi arka planda ise php diliyle ilgilenmekteyim kullanım alanım ise admin panel/eklenti işleri diyebilirim, Ayrıca kendimi python ve django üzerine geliştirmeyede devam ediyorum.
Soru ->
  Hangi Forum ve Siteleri Önerirsin?
Cevap ->
 Hack ve dökümantasyon bazlı Cyberizm forumunu önerebilirim, Programlama sorunları ve hataları için stackoverflow sitesini, E-ticaret işleri için ise Wmaraci sitesini önerebilirim.
Soru ->
  Nelerden Hoşlanırsın, Ne İzlersin? Ne Dinlersin? Yani Sen Kimsin?
Cevap ->
  Efkarlı müzikleri severim bunun yanında dizi müzikleri ve türküler ilgi alanımdır, Aksiyonlu içerikler izlemeyi severim genellikle Ay Yapımın belli başlı dizileri (Kuzey Güney-EZEL-İçerde-Çukur gibi), Alper Çağlar'ın filmlerini ve Kurtlar Vadisi'nide es geçmeyelim, Çok konuşmayı sevmem kısa ve özümdür, Depresif,takıntılı biriyimdir, İnsanların kahpeliklerini ve iyiliklerini unutmam, Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünürüm..

~ Hedef 2040 Yaşlı Bir Morrruk Olana Kadar Buradayım ~